GS Wave Dahili kurulumu

Aşağıdaki adımları takip ederek dahililerinizi GS Wave(Grandstream Wave) uygulamasına kurulum sağlayabilirsiniz.

1. Adım Panele Giriş

Hızlı Giriş seçeneğiyle sisteme kayıtlı telefon numaranızla giriş yapabilirsiniz.

Giriş panel

Ya da “E-Posta ile giriş” seçeneğini seçerek, size tarafımızdan verilen kullanıcı giriş bilgilerinizle panele giriş yapabilirsiniz.

2. Adım Online İşlemlere Giriş

Ardından sağ üst köşedeki adınızın yazdığı sarı kutuya tıklayarak paneli açınız.

3. Adım Online İşlemlere Giriş

Açılan panelde “Online İşlem Merkezi”ni seçiniz. 

4. Adım Dahililer Ekranına Geçiş

Açılan sayfada santral bilgilerinizin tamamına erişebileceğiniz gibi, dahililerinize erişmek için “Dahililer” seçeneğine tıklayınız.


5. Adım Dahili Bilgilerine Erişme

Açılan pencerede “Dahili Bilgilerini Gönder” seçeneğine tıklayınız.


6. Adım Kurulumu Yapma Seçenekleri

Aşağıda detaylı olarak açıklanan QR ve Yazı ile kurulum yapma işlemlerinden birini seçiniz.

1. Seçenek QR OLARAK GÖNDER

“QR olarak gönder seçeneğini seçtikten sonra sisteme tanımlamış olduğunuz mail adresinize bir mail iletilecektir.

Mail adresinize de iletilmiş olan uygulama indirme yönergelerinden telefonunuz Android’se Play Store üzerinden Iphone ise App Store’dan “Grandstream Wave” uygulamasını indiriniz.

Uygulamayı indirdikten sonra açınız ve açılan pencerede ilkin sağ alt köşeden “Ayarlar”, ardından “Hesap Ayarları”, hemen ardından da sağ üst köşedeki artı işaretine tıklayınız.

Çıkan “Yeni Hesap Ekle” panelinden “QR KODU TARAMASI” seçeneğini seçiniz ve açılan kameraya mailinize iletilmiş olan QR kodunu okutunuz. İşlem tamamlandıktan sonra eklenmesini onaylayınız.

Dahili kurma işlemi onaylandığında uygulamanın ana ekranında sağ üst köşedeki simgeniz yeşile dönüşecektir. Bu, işleminizin tamamlandığını gösterir.


2. Seçenek YAZI OLARAK GÖNDER/h3> “İkinci seçenek için açılan panelden “Yazı Olarak Gönder” seçeneğini seçiniz. Bu seçeneği tıkladığınızda ve Gönder seçeneğine tıkladığınızda tanımlamış olduğunuz maile bilgiler iletilecektir.

Şimdi yeniden uygulamayı açarak Ayarlar > Hesap Ayarları > + işareti > SIP Hesabı adımlarını izleyiniz. Mailinize iletilmiş olan bilgiler doğrultusunda kırmızı alanları doldurup onaylayınız. Eğer kurulum tamamlandıysa ana sayfadaki sağ üst köşede yeşil görünecektir. Kurulum tamam!


22.01.2021